Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Styczeń 21 2019 23:48:29
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Logiczne
Kubrick

Ocena

8,21/10

Kubrick to gra, w której gracz przy pomocy myszki od komputera obraca elementami kostki Rubika, tak aby ułożyć każdy kolor na jednej ścianie - każda ściana musi mieć ten sam kolor.
Puzzle Jigsaw (Palapeli)

Ocena

6,79/10

Palapeli to gra dedykowana miłośnikom układania puzzli na ekranie Twojego komputera. W domyślnych ustawieniach gry mamy dostępne takie układanki jak: zamek w Maintenon (80 kawałków), most wiszący Roebling (56 kawałków), owoce cytrusowe (42 kawałki), pszczoła zbierając miód (49 kawałków), czy też samicę kameleona (48 kawałków). Ponadto funkcjonalność programu pozwala na tworzenie własnych puzzli.
Katomic

Ocena

7,86/10

Katomic którą wielu z graczy może uznać za grę edukacyjną. My jednak bardziej w trakcie grania skupiliśmy się na logice, którą trzeba zastosować przy niej, niż na tym co układamy. Fakt, faktem, w grze układamy prezentowane na kolejnych etapach związki chemiczne. Problem w tym, że nie jest to takie łatwe, bo atomy poruszają się od ściany do ściany ...
KBlackbox

Ocena

7,86/10

KBlackbox to gra logiczna, w której musimy odnajdywać ukryte w czarnej skrzynce kule. Nie jest to jednak, proste ... Do dyspozycji mamy lasery umieszczone po bokach planszy lasery, które przechodząc przez czarną skrzynkę różnie reagują na napotkane po drodze kule. W pierwszych krokach z grą na pewno pomoże samouczek.
KSudoku

Ocena

7,86/10

KSoduku to gra komputerowa dedykowana dla środowiska KDE umożliwiająca nam układanie - popularnego ostatnimi czasami - Sudoku. Zasady są proste: w każdym rzędzie i w każdej kolumnie oraz w każdym kwadracie 3x3 (pogrubionym na planszy) muszą pojawić się cyfry od 1 do 9 i nie mogą się powtórzy
KDiamond

Ocena

7,86/10

KDiamond to gra logiczna, w której na gotowej planszy mamy poukładane diamenty w różnych kolorach. Każdym diamentem można poruszać w lewo, w prawo, w dół i do góry. Jednak przesunąć się go da jedynie wtedy, jeżeli po przesunięciu znajdzie się on w jednej linii z dwoma innymi diamentami tego samego koloru.
KMahjongg

Ocena

7,86/10

KMahjongg to gra komputerowa polegająca na łączeniu parami takich samych klocków. Jednak trudność polega na tym, że klocki leżą na kupce w kształcie piramidy i można łączyć te klocki, które leżą na tym samym poziomie oraz linia łącząca dwa klocki, które chcemy zdjąć nie może przebiegać przez inne klocki.
Kigo

Ocena

7,86/10

Kigo to gra komputerowa go. Jest to gra planszowa, ale wymagająca logicznego myślenia. Więcej o samej grze przeczytamy na wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Go.
KSquares

Ocena

7,86/10

KSquares to prosta gra w łączenie kwadratów. Do dyspozycji dwóch graczy (dwóch ludzi, lub człowiek i komputer - lub większa ilość ludzi) zostaje oddana plansza z kropkami. Gracze zaznaczają swoje kreski na planszy łączące kropki. Zadaniem każdego gracza jest zatoczenie kreskami zamkniętego terenu tak by kwadraty były jego koloru. Trzeba jednak uważać aby przeciwnik nie zamknął tego obszaru przed nami.
Kfourinline

Ocena

7,86/10

Kfourinline to gra komputerowa znana również jako gra "Connect four". Po polsku można ją nazwać "cztery w rzędzie". W grze gracze otrzymują tablicę z polami, w którą wrzucają na zmianę pionki w kształcie kółek swojego koloru. Celem każdego gracza jest ustawienie czterech swoich pionków w poziomie, pionowo lub na skos.
Bovo

Ocena

7,86/10

Bovo to trudniejsza odmiana gry niż cztery w rzędzie (zobacz: kfourinline). Celem gry jest zebranie na kartce papieru w kratkę pięciu swoich znaków w rzędzie. Utrudnieniem jest nie tylko przeciwniki, ale i również fakt, że nie dysponujemy tylko jednym znakiem tyko dwoma różnymi znakami i wpisujemy je na zmianę.
Kshisen

Ocena

7,86/10

Kshisen to odmiana gry Mahjong o nazwie Shi-sen Mahjong. Dla tych którzy nie znają zasad gry polecamy poradnik dostępny w grze ..
Knetwalk

Ocena

7,86/10

Knetwalk to gra logiczna, w której otrzymujemy sieć (oznaczoną globusem), kawałki połączeń (przewody) oraz komputery (ekrany). Zabawa polega na tym, żeby tak obracać przewodami albo tymi kawałkami, lub kablami odstającymi od komputerów, aby wszystkie komputery miały dostęp do sieci.
Klines

Ocena

7,86/10

Klines to podobna zasadami gra do gry Kdiamond. W grze trzeba zbierać jak największe linie sfinksów tego samego koloru.
Enigma

Ocena

6,43/10

Enigma to gra logiczna, w której celem jest znalezienie identycznych par. Nie jest to takie proste, bo na naszej drodze kryją się pułapki, rozległe labirynty, promienie laserowe, a przede wszystkim - zagadki. W grze poruszamy się postacią w symbolizowaną przez @. Pułapki są symbolizowane przez v (nie mogą na nas spaść). Pułapki podtrzymywane są przez ...
Pingus

Ocena

6,79/10

Pingus to gra logiczna oparta na słynnych "Lemmingach". Na pozór prosta, w rzeczywistości wymagająca od gracza dużego refleksu i logicznego myślenia. Podstawowym zadaniem jest doprowadzenie grupy sympatycznych pingwinków do konkretnego miejsca docelowego. Czynność ta jest powtarzana na każdej kolejnej planszy ...
GNU Robbo

Ocena

6,79/10

GNU Robbo to darmowy odpowiednik polskiej gry "Robbo". W grze występuje co prawda element zręcznościowy niestety jest, ale tak naprawdę większość rzeczy można załatwić myśląc, a samą zręcznością nic się nie wskóra. Najfajniejsze jest to, że jest więcej niż jeden sposób na rozwiązanie problemu i czasem wystarczy chwilę pomyśleć i wyłączyć pułapkę, zamiast ryzykować życiem robocika.
Ri-li

Ocena

6,79/10

Ri-li to gra w której wcielamy się w wirtualnego maszynistę, który kieruje lokomotywą. Naszym zadaniem jest odnalezienie wszystkich zgubionych wagoników. Każdy z nich jest podczepiany za lokomotywą. To spore utrudnienie, gdyż po pewnym ...
Gnubik

Ocena

7,14/10

Gnubik to gra w układanie kostki Rubika. Kostką manipulujemy przy pomocy myszki komputera. W odróżnieniu od gry Kubrick, Gnubik może nam umożliwić zastąpienie jednej wybranej ściany z wybranym kolorem na zdjęcie nasze lub wybranej przez nas osoby. ...
OpenAlchemist

Ocena

6,79/10

OpenAlchemist to gra logiczna, podobna do gry Tetris. W grze wcielamy się w rolę szalonego alchemika, który próbuje tworzyć nowe obiekty, które pojawiają się niczym grom z jasnego nieba. W grze zamiast klocków z góry na dół spadają pary kulek, które trzeba łączyć w trójki z kulkami leżącymi na dole ekran ...
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,128,607 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl