Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Listopad 20 2017 12:26:44
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Modelowanie matematyczne
Axiom (Computer Algebra System)

Ocena

6,43/10

Axiom to przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników program wspomagający obliczenia symboliczne w matematyce, fizyce i wielu naukach ścisłych. Program pozwala dzięki swojej funkcjonalności na przedstawianie wykresów funkcji jednej, dwu zmiennych, a także zmiennej zespolonej.
FreeFem3D (OpenDX)

Ocena

5,36/10

FreeFem3D to program którego nazwa wzięła się od FREE Finite Element Method in 3 Dimensions - czyli po polsku:
"Wolna Skończona Metoda Rozwiązań Elementarnych w 3 wymiarach". Program ma za zadanie wspomaganie rozwiązywanie problemów związanych z równaniami różniczkowymi cząstkowymi.
Maxima

Ocena

8,21/10

Maxima to program, którego nie muszę chyba długo przedstawiać miłośnikom matematyki zaawansowanej. Fachowo mówiąc, jest to program typu CAS (tak jak np.: Axiom) służący głównie do wspomagania obliczeń symbolicznych.
Scilab

Ocena

7,50/10

Scilab to kolejny program matematyczny dedykowany do zaawansowanych użytkowników. Pozwala na operacje na macierzach lub wektorach. Zaletą programu z pewnością jest fakt, że może ona współpracować z wieloma programami napisanymi w innych językach. Program znajduje swoje< zastosowanie od prostych obliczeń, przez algebrę liniową, aż po statystykę matematyczną.
R

Ocena

5,36/10

R, króciutka nazwa programu o niesamowitych możliwościach. Najogólniej mówiąc służy do: analizy danych i grafiki. R jest bardzo podobny systemu S. R jest zaprojektowany jak rzeczywisty język komputerowy z możliwością analizy danych za pomocą iteracji lub alternacji. Każdy użytkownik może dzięki programowi stworzyć również wiele nowych funkcji.
Octave (QtOctave)

Ocena

6,79/10

Octave to wysokiej jakości program język do obliczeń numerycznych. Posługuje się wygodnym interfejsem konsolowym i pomaga w rozwiązywaniu liniowych i nieliniowych problemów numerycznych. Dużą zaletą programu jest dobra kompatybilność z Matlabem.
K3DSurf

Ocena

6,43/10

K3DSurf to program do wizualizacji i operacji na modelach matematycznych w trzech, czterech, pięciu i sześciu wymiarach. Program wspomaga rozwiązywanie między innymi równań parametrycznych. Dzięki swojej funkcjonalności, program umożliwia użytkownikowi operowanie na obiektach przy pomocy myszki.
gNumExp (NumExp)

Ocena

5,71/10

Właściwie, to powinniśmy tutaj mówić o programie o nazwie NumExp, ale ten program, raczej dla mało zaawansowanych nie bardzo by trafił na pierwszy rzut oka. gNumExp to jego graficzna nakładka, dzięki której możemy program NumExp obsługiwać dzięki kliknięciom myszki komputera. Sam program NumExp, to zaawansowany program wprowadzający nas do metod numerycznych oraz pewnych matematycznych rozwiązań.
Zhu3D

Ocena

5,36/10

Zhu3D pozwala użytkownikowi na modelowanie trójwymiarowych tekstur oraz kształtów. Dzięki Zhu3D możliwe jest ciekawe i efektowne edytowanie brył. Cieniowanie, różnego rodzaju przenikanie czy nakładanie efektów graficznych to tylko niewielka ilość umiejętności tej aplikacji. Należy jednak ...
Linpacker

Ocena

5,71/10

Linpacker to ciekawy program dedykowany w głównej mierze dla matematyków dla rozwiązania problemu "2D Bin packing", ale również dla firm transportowych. Jest to, mówią językiem fachowym, narzędzie do zoptymalizowania rozmieszczenia prostokątów w przestrzeni dwuwymiarowej ...
Fyre

Ocena

6,07/10

Fyre to narzędzie do tworzenia sztuki obliczeniowej w oparciu o histogramy iterowanych funkcji chaotycznych. Aktualnie implementuje odwzorowanie Petera de Jonga w potoku funkcji stałych z interaktywnym frontendem GTK+ oraz interfejsem linii poleceń do łatwego i wydajnego renderowania ...
Mathomatic

Ocena

7,50/10

Mathomatic to bezpłatny, przenośny program z rodziny Computer Algebra System (CAS) ogólnego przeznaczenia oraz programowalny kalkulator, który może rozwiązywać symbolicznie, upraszczać, łączyć, a następnie porównywać równania algebraiczne. Może też wykonywać działania na liczbach zespolonych i wielomianach, przeprowadzać ...
Fityk

Ocena

8,93/10

Fityk potrafi przedstawiać nam dane w postaci różnorodnych wykresów, wizualizacji. Ma zaawansowane funkcje, dzięki którym jest używany w badaniach naukowych. Program posiada intuicyjny, graficzny interface. Zawiera algorytmy pozwalające w różny sposób analizować i przedstawiać dane. ...
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 941,920 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie