Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Grudzień 14 2018 11:51:10
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Fizyka i astronomia
Elmer

Ocena

6,79/10

Elmer to darmowy program dla zaawansowanych użytkowników znających dobrze zagadnienia równań różniczkowych cząstkowych. Elmer pozwala na graficzną prezentację wielu różnych modeli fizycznych.
PyMecaVideo

Ocena

6,43/10

PyMyCaVideo to program, który powstał z myślą o wykorzystaniu rejestracji wideo zjawisk fizycznych. Program PyMycaVideo pozwala na wideopunktację określonych ruchów, a następnie przedstawienie ich w dwuwymiarowym układzie współrzędnych, wraz z podaniem dokładnych współrzędnych zaznaczonych punktów (tzw.: trajektorii).
Celestia

Ocena

7,86/10

Celestia to prosty w obsłudze darmowy program, który umożliwia nam w trójwymiarze podziwiać te rzeczy, o których dawnym astronomom nawet się nie śniło. Program zabierze nas w podróż po całym naszym wszechświecie.
Stellarium

Ocena

9,64/10

Stellarium to darmowy program pozwalający podziwiać niebo i gwiazdy na nim bez potrzeby wychodzenia do planetarium lub posiadania drogiego sprzętu takiego jak: lunety itp.
Sunclock

Ocena

6,07/10

Sunclock (w dosłownym znaczeniu: zegar słoneczny), to prosty program za pomocą którego dowiemy się gdzie jest teraz dzień, a gdzie noc oraz to jak jest w danym momencie oświetlona cała kula ziemska.
Xephem

Ocena

6,07/10

Xephem to program przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i miłośników astronomii. Pozwala podziwiać nie tylko niebo z punktu widzenia ziemskiego, ale i z punktu widzenia na planecie Wenus i innych planet. Dzięki programowi mamy też okazję na podziwiane niesamowitych zdjęć zrobionych przez sondy kosmiczne.
Phun

Ocena

6,43/10

Phun to aplikacja, która sprawi radość zarówno młodym, jak i tym starszym użytkownikom komputrea. Twórcy gry określają ją jako 'physics sandbox', czyli fizyczna piaskownica. W Phunie dostajemy do dyspozycji świat 2D respektujący najważniejsze prawa fizyki. Możemy w nim ...
KStars

Ocena

7,86/10

KStars to program-planetarium na pulpicie naszego komputera. Program dostarcza nam możliwość dokładnej graficznej symulacji nocnego nieba z dowolnego miejsca na Ziemi, w dowolnym czasie. Baza programu zawiera 100 milionów gwiazd, 13 tysięcy obiektów na niebie, wszystkie 8 planet naszego Układu Słonecznego, ...
Step

Ocena

7,86/10

Step jest programem do interaktwnych prezentacji i symulacji zjawisk fizycznych. Przy pomocy programu i dostępnych w nim symulacji uczeń może "dotknąć" zasad mechaniki klasycznej, prawa Coulomba czy też sił grawitacyjnych. Wśród wszystkich funkcji programu na pewno należy wymienić możliwość obserwowania zjawisk dotyczących dynamiki molekularnej (obecnie program korzysta z potencjału Lennarda-Jonesa): ...
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,111,245 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl