Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Grudzień 14 2018 11:48:15
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Drupal
Drupal to system zarządzania treścią (z ang. CMS). Program umożliwia łatwe publikowanie, zarządzanie i organizowanie zawartością strony internetowej. Ciekawym faktem jest, że program Drupal został wykorzystany przy tworzeniu strony internetowej Ministerstwa Gospodarki (patrz tutaj http://www.drupal.pl/artykul/ministerstwo-gospodarki-na-drupalu). Program wyposażony jest w funkcje, które oferują między innymi system blogów, środowiska przeznaczone do wspólnej pracy nad projektem, fora, biuletyny, galerie grafik/zdjęć, możliwość wysyłania i pobierania plików. Cechami wyróżniającymi Drupala jest system segmentów i taksonomii. Taksonomia to rozbudowany moduł służący głównie do porządkowania treści wedle kategorii. Jego zastosowania są jednak znacznie szersze. Drupal automatycznie tworzy kanały informacyjne RSS zarówno dla całej strony, jak i dla kategorii zamieszczanych na niej artykułów oraz forów. Umożliwia także proste ustalanie aliasów sprawiając, że adresy stron są łatwiejsze do zapamiętania przez odwiedzających. Wyposażony jest również w system tzw. „skórek” PHPTemplate, ułatwiający zmianę wyglądu strony.

Wszystkim początkującym użytkownikom drupala polecamy tutoriale (przewodniki) dostępne na stronie: . Wszystkim zainteresowanym programem polecamy poradniki:1. Strona domowa programu: http://www.drupal.pl/
2. Licencja programu: GPL
3. Interfejs polski: tak
4. Sposób instalacji programu:
(Sprawdź najpierw czy masz skonfigurowane repozytoria - http://www.matilinspnb.dbv.pl/forum/viewthread.php?forum_id=23&thread_id=64)
  • Przechodzimy do: Konfiguracja komputera -> Zarządzanie oprogramowaniem -> Instalowanie i usuwanie oprogramowania.
  • W polu "Znajdź" wpisujemy drupal i zatwierdzamy "Enterem".
  • Zaznaczamy pole przy nazwie pakietu i zatwierdzamy wybór dając "Zastosuj" w prawym dolnym rogu.
Uwaga !! W trakcie instalacji zostaniemy poproszeni dwa razy o wybór pakietów. Dobieramy jest według własnych potrzeb, lub po prostu nic nie zmieniamy i dajemy ok.

5. Sposób uruchomienia programu:
Możliwości Drupala, można wykorzystać dzięki wtyczce xtnd.us dostępnej w programie eclipse (instalację programu eclipse opisaliśmy tutaj http://matilinspnb.dbv.pl/viewpage.php?page_id=269). Uruchamiamy program eclipse (przechodząc do Menu -> Narzędzia programistów -> Środowiska programistyczne -> Eclipse) i w menu programu wybieramy Help -> Install new software. W nowym oknie klikamy na Add i w otwartym formularzu w polu Name wpisujemy:

a w polu Location wpisujemy:

i na koniec klikamy na ok. Po chwili na liście oprogramowania w oknie programu powinna pojawić się pozycja o nazwie Drupal for Eclipse zaznaczamy pole przy jego nazwie klikając raz lpm na pole przy jego nazwie. Następnie klikamy Next. Po zakończeniu instalacji klikamy jeszcze raz Next i na koniec zaznaczamy I accept the terms of the licence agreement (co oznacza, że akceptujemy licencję wtyczki drupal). I klikamy na Finish. W oknie głównym programu pojawi się okno instalacji, czekamy aż ukończy instalację. Pojawi się okno ostrzeżenia Warning - klikamy w nim ok. Na koniec zostaniemy poproszeni o restart programu eclipse - klikamy na Restart now - co zrestartuje nasz program. Od tej pory eclipse pomoże nam w wykorzystaniu możliwości drupala.

6. Filmik prezentujący funkcjonalność programu:7. Literatura związana z programem:
W celu optymalnego wykorzystania możliwości programu można zapoznać się z dostępną literaturą. Odsyłamy w tym celu do działu Biblioteka Mandrivy polecając książki:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,111,217 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl