Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Lipiec 25 2021 10:44:28
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
E-lekcje


Witamy.

Jeśli zapoznaliście się już naszym działem Matematyka?, w którym przedstawiliśmy pokrótce Wam historię i sens matematyki w szkole, to możecie teraz dowiedzieć się dzięki temu działowi jak do matematyki i jej nauki podchodzi się w naszej szkole.

Każdy z nauczycieli matematyki w naszej szkole kieruje się przede wszystkim podstawą programową dotyczącą nauczania między innymi matematyki w szkole podstawowej i ustalaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Najnowszą podstawę programową można pobrać i zapoznać się z jej treścią pod adresem internetowym http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/rozporzadzenie_20081223_zal_2.pdf.

W oparciu o tę podstawę programową oczywiście ustala się rozkład materiału nauczania. Aktualnie nauczyciele w naszej szkole korzystają - z uzwględnieniem indywidualnych potrzeb uczniów oraz potrzeb danej klasy - rozkład sporządzony w załączniku do podręczników wydawanych przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczn (w skrócie WSiP), i z którym można się zapoznać odwiedzając stronę internetową http://www.wsipnet.pl/kluby/matematyka.html?k=1377.

Kolejnym krokiem jaki podejmują nauczyciele jest ustalenie wspólnych kryteriów oceniania, które też często są ustalane indywidualnie do potrzeb ucznia lub też zespołu klasowego. Z ogólnymi kryteriami oceniania - dołączonymi także do podręczników wydawnictwa WSiP - można się zapoznać również na stronie internetowej http://www.wsipnet.pl/kluby/matematyka.html?k=1377.

Wybór podręczników aktualnie padł - jak można zauważyć powyżej - na podręczniki wydawnictwa WSiP. Aktualnymi podręcznikami dla uczniów naszej szkoły z matematyki są: Jeśli zapoznaliście się już z podręcznikami, ćwiczeniami oraz innymi formalnymi przepisami i zasadami dotyczącymi Waszej pracy na lekcji matematyki. Możecie zajrzeć do poniższych działów, w których znajdują sie przykładowe scenariusze lekcji matematyki przeprowadzanych w naszej szkole. Oczywiście treść tych scenariuszy jest ogólna i tylko przedstawia ogólny zarys treści przedstawianych na lekcji matematyki. Aby być na bieżąco z aktualnymi lekcjami trzeba być w szkole lub po prostu na bieżąco uzupełniać lekcje w przypadku absencji od kolegów lub koleżanek. Scenariusze lekcji dzielimy oczywiście na sekcje dotyczące poszczególnych klas:

Jeśli zapoznałeś się z treścią lekcji i przypomniałeś wszystko co trzeba i nadal masz problem z materiałem lub jakimś zadaniem domowym to zapraszamy na nasze Forum i do zadawania pytań w wątku Zadania domowe.

Jeśli chcesz uzyskać informację na temat zbliżających się sprawdzianów i ich terminów, to zapraszamy do naszego Forum, do wątku Sprawdziany i kartkówki.

Suma, sumarum i tak wszystkie drogi ucznia szkoły podstawowej prowadzą do testu szóstoklasisty. W związku z tym możesz mieć jakieś pytania co do zadań na teście lub o sam test i jego przebieg. Jeśli tak, to zapraszamy także na nasze Forum i do dyskusji w wątku Test szóstoklasisty.

Jeśli zapoznałeś się z treściami lekcji matematyki przeprowadzanych w naszej szkole i masz chęć pogłębiania lub uzupełniania wiedzy i umiejętności matematycznych, których nie nabyłeś na lekcji matematyki to zapraszamy do działu Matematyka plus, którym znajdziecie informacje na temat zajęć dodatkowych z matematyki, przeprowadzanych w naszej szkole lub też odkryjesz dodatkowe narzędzia jak gry lub programy komputerowe wspomagające odkrywanie matematyki.


Pozdrawiamy - redakcja :)
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,637,972 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl