Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Lipiec 25 2021 09:28:57
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Konkursy matematyczne
Witamy.


Niniejszy dział naszej strony KONKURSY MATEMATYCZNE poświęcony jest przedstawieniu Wam wszystkich konkursów matematycznych, których ofertę możecie znaleźć nie tylko w naszej szkole, ale także w całej Polsce. Jeśli któryś z Was jest zainteresowany tym konkursem to zapraszamy do lektury jego opisu i wzięcia udziału w wielu różnych konkursach, które przyniosą Wam korzyść nie tylko w postaci nagród, czy też dyplomów, ale także satysfakcji ze zdobytych wiadomości i umiejętności.Kangur matematyczny

Kangur Matematyczny to konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Konkurs, wzorowany na Narodowym Konkursie Australijskim, został zaproponowany przez André Deledicq'a (profesora matematyki na Uniwersytecie w Paryżu) i Jean-Pierre Boudine'a (profesora matematyki z Marsylii). Kangur został doceniony przez Francuskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą ALEMBERT w 1994 roku w kategorii: najlepszy sposób popularyzacji matematyki.
Francuski model konkursu rozprzestrzenia się dzięki organizacji "Kangur bez granic" od 1995 roku istniejącej pod egidą Rady Europy. ....
Liga matematyczna

Liga matematyczna to konkurs matematyczny zorganizowany specjalnie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie Bobrzańskim im. Janusza Korczaka. Konkurs zainicjowany został przez matematyków uczących w naszej szkole już dobrych kilka lat temu i reaktywowany w roku 2009. Dzięki współpracy z nauczycielami klas I - III w konkursie biorą udział uczniowie nie tylko klas IV i V, ale także I-III.
Regulamin konkursu został zmodyfikowany bardzo mocno w roku szkolnym 2010/2011 ze względu na fakt, że sponsorem generalnym konkursu stał się Bank Spółdzielczy w Żaganiu - filia w Nowogrodzie Bobrzańskim. Dzięki temu wielu z naszych uczniów otrzymało już puchary indywidualne, czy też dyplomy pamiątkowe. To jednak nie wszystko. Należy pamiętać, że każda klasa która w swojej kategorii klasowej będzie najlepsza otrzymuje na rok puchar przechodni, który jest symbolem zwycięstwa nad innymi klasami. ....

Olimpus

Firma Olimpus istnieje na rynku od 11 lat od początku wiążąc swoją działalność z edukacją. Firma zajmuje się między innymi organizacją olimpiad przedmiotowych na różnym poziomie zaawansowania. Olimpiady te stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.
Olimpiady z matematyki, historii, j.polskiego, angielskiego i niemieckiego przeznaczone są dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Olimpiada z przyrody przeznaczona jest dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, natomiast olimpiady z biologii, geografii, chemii i fizyki dla uczniów gimnazjum. ....
Ogólnopolski konkurs matematyczny

Olimpiada matematyczna to konkurs którego organizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych województwa lubuskiego. Uczeń ma prawo przystąpić do każdego konkursu organizowanego w szkole. Jeżeli w macierzystej szkole ucznia nie organizuje się danego konkursu, uczeń może do niego przystąpić w szkole wskazanej przez dyrektora szkoły macierzystej. Uczeń może przystąpić do zawodów po okazaniu komisji konkursowej aktualnej legitymacji szkolnej. Dla uczestników, którzy z różnych przyczyn nie przystąpią do konkursu w wyznaczonym dniu, nie przewiduje się dodatkowego terminu konkursu. W przypadku nakładania się terminów kilku konkursów uczeń dokonuje wyboru konkursu, w którym weźmie udział. Na każdym stopniu Konkursu zapewnia się dostosowanie warunków i miejsca pracy do potrzeb i możliwości uczestnika Konkursu posiadającego zaświadczenie lekarskie o niepełnosprawności lub przewlekłej chorobie. Dostosowanie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, nie może naruszać zasad samodzielnej pracy uczestnika Konkursu. Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej z matematyki w szkole podstawowej.

Konkursy gier logicznych

Konkurs gier logicznych, to konkurs który właściwie nie ma nazwy właściwej i jest organizowany w kilku kategoriach: szachy, sudoku i mankala. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim i skierowane zarówno do uczniów gimnazjum, jak i uczniów szkół podstawowych znajdujących się w gminie Nowogród Bobrzański.
Konkursy te organizowane są od 2 lat. W każdej edycji konkursu, każda ze szkół może zgłoscić łącznie 10 uczestników do różnych zawodów. Jeden uczeń może wystartować w różnych konkurencjach.
Więcej o samych grach można przeczytać na stronach: ...
Olimpiada matematyczna

Organizatorem olimpiady jest serwis internetowy Zadane.pl. Zadane.pl to portal wzajemnej pomocy uczniowskiej w problemach edukacyjnych. Został stworzony z myślą o tych, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami, przy okazji pomagając innym w nauce. Od początku swojego istnienia opierał się na założeniu, iż podstawą skutecznej nauki jest zrozumienie zagadnień. Dlatego też szczególny nacisk został położony na przejrzystość zamieszczanych rozwiązań, co umożliwia prześledzenie procesu dochodzenia do poszczególnych rezultatów.
Dzięki temu uczniowie są w stanie, czasem nawet mimowolnie, przyswajać techniki i procedury rozwiązywania konkretnych problemów, co ułatwia im w przyszłości skuteczne radzenie sobie z podobnymi zagadnieniami.

Cele organizacji olimpiady to: ...Pozdrawiamy i zachęcamy do brania udziału w konkursach - redakcja
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,637,919 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl