Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Styczeń 17 2019 04:40:39
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Ogólnopolski konkurs matematyczny


Witamy.

Ogólnopolski konkurs matematyczny to konkurs którego organizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty.

Konkurs jest organizowany regularnie każdego roku. W latach wcześniejszych, to znaczy w latach szkolnych 2010/2011 lub wcześniejszych, konkurs ten nosił nazwę Olimpiady matematyczno-przyrodniczej.

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych województwa lubuskiego. Uczeń ma prawo przystąpić do każdego konkursu organizowanego w szkole. Jeżeli w macierzystej szkole ucznia nie organizuje się danego konkursu, uczeń może do niego przystąpić w szkole wskazanej przez dyrektora szkoły macierzystej.

Uczeń może przystąpić do zawodów po okazaniu komisji konkursowej aktualnej legitymacji szkolnej. Dla uczestników, którzy z różnych przyczyn nie przystąpią do konkursu w wyznaczonym dniu, nie przewiduje się dodatkowego terminu konkursu. W przypadku nakładania się terminów kilku konkursów uczeń dokonuje wyboru konkursu, w którym weźmie udział.

Na każdym stopniu Konkursu zapewnia się dostosowanie warunków i miejsca pracy do potrzeb i możliwości uczestnika Konkursu posiadającego zaświadczenie lekarskie o niepełnosprawności lub przewlekłej chorobie. Dostosowanie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, nie może naruszać zasad samodzielnej pracy uczestnika Konkursu.

Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej z matematyki w szkole podstawowej.

Konkurs przygotowuje i przeprowadza Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. W skład Komisji wchodzą:
  • Przewodniczący;
  • Wiceprzewodniczący;
  • Sekretarz;
  • pozostali członkowie.


Siedzibą Wojewódzkiej Komisji Konkursowej jest Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 10, tel. (95) 720-84-12, e-mail: kuratorium@ko- gorzow.edu.pl; strona internetowa: www.ko-gorzow.edu.pl.

Konkurs organizowany jest trzystopniowo:
  • I stopień - zawody szkolne;
  • II stopień - zawody rejonowe;
  • III stopień - zawody wojewódzkie.
Zawody szkolne polegają na wykonaniu przez uczestnika Konkursu zadań opracowanych przez szkolne komisje konkursowe. Na zawodach stopnia II obowiązuje test składający się z zadań zamkniętych, a na zawodach stopnia III obowiązuje test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. Czas trwania konkursu – 90 minut. Podczas zawodów (II i III stopnia) nie wolno używać kalkulatora!

Po przeprowadzeniu zawodów szkolnych, dyrektor szkoły przekazuje protokół zawodów i prace konkursowe uczestników, którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów możliwych do zdobycia, do właściwej Rejonowej Komisji Konkursowej w ciągu 5 dni od daty przeprowadzenia zawodów. Dyrektor szkoły zgłasza do zawodów rejonowych tych uczniów, którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów możliwych do zdobycia. Zawody rejonowe przeprowadzają Rejonowe Komisje Konkursowe. Przewodniczących Rejonowych Komisji Konkursowych wyznacza Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursowej. Przewodnicy Rejonowych Komisji Konkursowych powołują członków Rejonowych Komisji Konkursowych.
Dla naszej szkoły wytypowany jest Rejon 5: powiaty: m. Zielona Góra, zielonogórski ziemski oraz krośnieński, siedziba RKK: Zielona Góra, adres RKK: Delegatura Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, tel. (068) 325-35-41;

Po więcej informacji na temat konkursu zapraszamy do nauczyciela matematyki lub na nasze Forum - pytaj w dziale Ogólnopolski konkurs matematyczny.

Polecamy także stronę internetową Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim: http://www.ko-gorzow.edu.pl/.Pozdrawiamy - redakcja :)
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,126,111 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl