Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Październik 18 2019 21:18:20
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Nasze 2 urodziny !!!
Witamy.
Jak podaliśmy w naszym dziale O nas, nasza strona powstała 21 listopada 2009. W związku z tym, dnia dzisiejszego tj. 21 listopada 2011, obchodzi ona swoje drugie urodziny!!!
Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć naszym stałym, były, a także nowym czytelnikom rozwój naszej strony na przestrzeni tych dwóch lat.
W ciągu początkowego okresu powstawania tej strony nie mieliśmy jakiegoś z góry określonego planu rozbudowy strony. Kolejne etapy jej rozbudowy to chęć zrobienia czegoś akurat teraz, a nie później.
Mimo braku schematu pracy przez pierwsze 2 lata w większości skupiliśmy swoje starania w formowaniu, porządkowaniu i organizowaniu wiedzy zdobytej przez nas na temat systemu operacyjnego jakim jest system Mandriva Linux.
Obecnie - z przyczyn technicznych - używamy systemu Mandriva w wersji 2010.2 (mimo ukazania się już wersji 2011). Wynika to z faktu, że najnowsza wersja systemu Mandriva nie chciała się zainstalować poprawnie na naszym komputerze.
Od początku istnienia strony staramy się informować naszych czytelników o rozwoju kolejnych jej elementów informując o tym w stosownych Newsach. W ten sposób zgromadziliśmy już 195 newsów. Tematyką swoją zahaczają one jednak nie tylko o rozwój strony, ale także wydarzenia związane ze Szkołą Podstawową w Nowogrodzie Bobrzańskim.
Wraz z rozwojem strony i przyrostem informacji na niej umieszczonych obserwujemy też stały wzrost zainteresowania niniejszą stroną internetową, dzięki umieszczeniu na niej licznika odwiedzin. Pod koniec każdego miesiąca informujemy o tym ile razy nasza strona była odwiedzana w tym miesiącu dziennie. Przełamaliśmy w miesiącu wrześniu roku 2011 barierę 100 odwiedzin dziennie. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym którzy codziennie odwiedzają naszą stronę oraz tym którzy promują naszą stronę dalej, przedstawiając ją innym osobom.
Od początku istnienia strony rozbudowujemy też nasze Forum. W związku z tym, że większość prac do tej pory skupiła się wokół systemu Mandriva, stąd też większość ze wszystkich 61 postów umieszczonych na nim dotyczy właśnie systemu Mandriva. Są to w głównej mierze poradniki jak obsługiwać się systemem Mandriva?
Aktualnie, to znaczy na dzień 20 listopada 2011, strona składa się z około 1380 podstron. Liczba podstrona oczywiście stale rośnie wraz z jej rozbudową o kolejne działy. Także liczba użytkowników wzrosła nam do liczby 34.
Nasza obecność nie pozostała bez echa w internecie. Oprócz tego, że w wyszukiwarce google jesteśmy notowani coraż to wyżej, to udało nam się nawiązać także współpracę z serwisem internetowym dotyczącym Mandrivy - mianowicie z mandriva.org.pl.
W najbliższym czasie będziemy kontynuować nie dawno rozpoczęte prace nad rozbudową naszej strony pod względem jej zawartości dotyczącej matematyki. W dużo dalszej przyszłości planujemy rozbudować część dotycząca samej Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie Bobrzańskim.
Prace związane z umieszczaniem informacji na temat matematyki przewidujemy przeprowadzić w następującym porządku:

 • Utworzenie działu E-lekcje, w którym umieszczać będziemy przykładowe scenariusze lekcji matematyki jakie odbywają się w naszej szkole w klasach IV - VI

 • Utworzenie działu Matematyka plus, w którym umieszczać będziemy wszelkie informacje na temat innego niż tylko na lekcjach matematyki, sposobu rozwijania umiejętności matematycznych przez:

  • zadania dodatkowe do pobrania,

  • wykorzystanie specjalnego kalkulatora matematycznego,

  • zajęcia wyrównawcze

  • kółko matematyczne

  • programy komputerowe przeznaczone dla systemu Mandriva i wspierającego rozwój zdolności matematycznych.


 • Utworzenie działu Biblioteka matematyki w którym stworzymy sekcje:

  • Książki - czyli wydane w formie papierniczej książki poświęcone matematyce

  • E-booki - czyli dokumenty darmowo dostępne w formacie elektronicznym najczęściej w: .pdf, .ppt (prezentacje)

  • Gazety i czasopisma - czyli publikacje prasowe poświęcone matematyce

  • E-czasopisma - czyli czasopisma w postaci elektronicznej do poczytania na komputerzeW każdej z tych sekcji wyróżnimy poddziały utworzone ze względu na odbiorcę, to znaczy:

 • Uczeń - pozycje przeznaczone do nauki matematyki dla uczniów różnych szkół

 • Rodzic - pozycje polecane rodzicom chcącym rozwijać umiejętności matematyczne u swoich dzieci

 • Nauczyciel - pozycje dla nauczycieli chcących rozszerzać swój warsztat pracy

 • Inne - inne pozycje do poczytania lub zgłębiania nie tylko umiejętności stricte matematycznych


O tych i innych przedsięwzięciach dotyczących prac przy naszej stronie internetowej będziemy informować w newsach na naszej stronie głównej.
Wszystkim naszym byłym, obecnym i przyszłym czytelnikom składamy serdeczne słowa podziękowania za zainteresowanie. Zwracamy się także z prośbą o promowanie naszej strony w innych miejscach w internecie lub wśród swoich znajomych.


Prosimy także o aktywny udział w tworzeniu naszej strony i przesyłanie nam wiadomości na temat strony i jej rozwoju. Pytajcie i zgłaszajcie swoje potrzeby na naszym Forum, po uprzedniej rejestracji.


Pozdrawiamy - redakcja :)
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,256,588 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl