Przebudowa i poprawki
Dodane przez tarzan1984 dnia Styczeń 02 2011 14:43:13Witamy.

Dnia dzisiejszego zauważyliśmy, że w dziale Filmiki matematyczne nie umieściliśmy całej Historii matematyki. Była to seria filmików wyświetlonych w telewizji. Całość - jak się teraz zorientowaliśmy - składa się z 4 części, a każda część z 6 odcinków. Po odnalezieniu wszystkich dokonaliśmy przebudowy naszego działu Filmików i umieściliśmy w sumie 24 filmiki składające się na całość tego programu.

Ponadto w dziale Filmików matematycznych umieściliśmy kolejne filmiki matematyczne poświęcone: obliczaniu średniej prędkości, potęgowaniu liczby 2 przy pomocy składania kartki papieru, obliczaniu sumy kolejnych początkowych liczb naturalnych, ułamkom dziesiętnym okresowym oraz teorii względności Einsteina.

W sumie więc w dziale Filmów matematycznych znajduje się obecnie 50 filmików o tematyce matematycznej.Ponadto dział Linków rozbudowaliśmy o kategorię Plastyka i malarstwo, w którym będziemy umieszczać odnośniki do stron internetowych poświęconych pędzlowi i palecie. Na początek umieściliśmy tam adres strony internetowej z wieloma dziełami sztuk nieznanych artystów http://www.abcgallery.com/.

Stworzyliśmy też dział linków o nazwie Mandriva. Umieściliśmy tam na wstępie takie strony jak:
Dotarliśmy też ostatnio do ciekawego filmiku - nie poświęconego tematyce matematycznej, stąd jego brak w dziale Filmiki matematyczne - ale godny polecenia naszym czytelnikom. Jest to filmik powstały w 1943 roku, kiedy nasz kraj był pod okupację niemiecką i przedstawia zabytki i widoki z nad Wisły.
Życzymy miłego oglądania, czytania oraz buszowania po internecie - redakcja :)