Niezbędnik Webmaster oraz zmiany w dziale Biblioteka Mandrivy
Dodane przez tarzan1984 dnia Sierpień 10 2011 21:13:54
Witamy.


Dnia dzisiejszego w naszym dziale Niezbędnik Mandriva ukończyliśmy pracę nad Niezbędnikiem Webmastera.

Prace nad wyżej wymienionym niezbędnikiem poprzedziły jednak wytrwałe prace nad przebudową w dziale Biblioteka Mandrivy. W sekcjach Książki oraz E-booki przebudowaliśmy ich wygląd oraz dodaliśmy kategorie Książki -> Webmastering oraz E-booki -> Webmastering.

Zmiany te wymusiły na nas dwa powody.

Po pierwsze początkowe umieszczenie książek na temat programów takich Joomla! czy też Drupal, mijały się z celem kategorii Książki -> Programy, w której to - w naszych założeniach - znajdować się miały tylko książki, które są przeznaczone dla zwykłego użytkownika. Z drugiej zaś strony nie chcieliśmy zlewać tematu programowania z webmasteringu, które w naszym przekonaniu sporą się różnią. Z tego samego powodu przenieśliśmy też z kategorii Książki -> Programy pozycji, które tyczyły się środowiska programistycznego Eclipse i umieściliśmy je w kategorii Książki -> Programowanie.

Drugim powodem jest stały przyrost pozycji dostępnych w dziale Biblioteka Mandrivy, a co za tym idzie potrzeba odpowiedniego uporządkowania dostępnego dla systemu Mandriva zbioru dokumentacji, która jest pomocna, ale która musi być logicznie i sensownie uporządkowana tak samo jak programy w naszym dziale Oprogramowanie na Mandrive.

Pozdrawiamy - redakcja :)