Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Styczeń 17 2019 12:53:27
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Kluczowa przebudowa
Informacje adminaWitamy.

Wychodząc na przeciw podwyższaniu jakości naszej strony rozbudowaliśmy podrozdział działu Starter Mandrivy o nazwie Podstawy obsługi systemu Mandriva.

Dzięki tej rozbudowie opisaliśmy tam w postaci schematów blokowych cały zestaw narzędzi dostępnych w takich miejscach Mandrivy jak: Konfiguracja komputera, czy też Konfiguracja pulpitu, które są kluczowe dla użytkownika systemu Mandriva.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Popularność w miesiącu kwietniu i maju - JEST WZROST!!!
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego chcielibyśmy również poinformować o drobnych statystykach dotyczących odwiedzin naszej strony. Jak informowaliśmy w Newsie z dnia 1.4.2011, miesiąc marzec ukończyliśmy z liczbą odwiedzin na poziomie 3520.


Dzisiejszego dnia (o godzinie 22:28) licznik ten zatrzymał się na liczbie 5446. Biorąc pod uwagę, że podsumowujemy dwa miesiące kwiecień i maj - czyli w sumie 61 dni - daje nam to średnią w wysokości prawie 32 odwiedzin dziennie.
Jest to wzrost o średnio 8 odwiedzin dziennie w porównaniu do poprzedniego miesiąca marca.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwoju sprawy i mamy nadzieję, że nadal ta tendencja wzrostowa się utrzyma.
Na koniec wszystkim starym i nowym czytelnikom naszej strony przekazujemy standardowo -
Pozdrawiamy - redakcja :)
Rozbudowa poradnika dotyczącego repozytoriów
Informacje adminaWitamy.

Podstawą dostępu do najnowszego oprogramowania czy też aktualizacji systemu Mandriva, jest oczywiście dostęp do internetu. Jednak aby miało to sens, musimy skonfigurować odpowiednio repozytoria, czyli ustalić Mandrivie gdzie znajdują się repozytoria (serwery) z tym oprogramowaniem.


Wychodząc naprzeciw zwiększaniu jakości naszej strony rozbudowaliśmy nasz poradnik pt.: "Jak dodać nowe repozytoria na Mandrivie?", przez co zmienił on nazwę na "Jak skonfigurować repozytoria na Mandrivie?".


Wynika to z faktu, że dodaliśmy tam instrukcję jak usunąć płytę instalacyjną z systemem Mandriva jako repozytorium oraz instrukcję dotyczącą dodawania repozytoriów komunikatora internetowego Kadu.
Pozdrawiamy - redakcja :)
Podrozdział działu Mandriva
Informacje adminaWitamy.


Dnia dzisiejszego w naszym dziale Mandriva, w którym przedstawiamy podstawowy zarys wiadomości na temat tego systemu operacyjnego, dodaliśmy odnośnik do nowego podrozdziału o nazwie Odmiany Mandrivy.


W podrozdziale tym prezentujemy wszystkie znane nam rodzaje Mandrivy i podajemy ich zastosowanie i charakterystykę. Podrozdział ten ma na celu uświadomienie na temat wyboru systemu każdemu użytkownikowi oraz ułatwienie tego wyboru.
Pozdrawiamy - redakcja :)
Synchronizacja działu Biblioteka Mandrivy z innymi działami
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego postanowiliśmy zsynchronizować dział Biblioteka Mandrivy z pozostałymi działami naszej strony dotyczącymi systemu Mandriva. Synchronizacja ta polegała na dodaniu odnośników dotyczących książek lub e-booków, opisanych w dziale Biblioteka Mandrivy, w odpowiednich działach dotyczącymi Mandrivy.


W ten sposób zapoznając się z konkretnym działem (Linux, Dystrybucje Linuxa, Mandriva, Starter Mandrivy, czy też Konfiguracja Mandrivy) dotyczącym systemu Mandriva, możemy na jego końcu zapoznać się z książką lub e-bookiem, dzięki któremu możemy wzbogacić swoją wiedzę na określony temat.


W szczególności zwracamy uwagę na synchronizację z działem Oprogramowanie na Mandrive. Dzięki tej synchronizacji w opisach takich programów, czy też bibliotek jak:

na końcu ich opisów możemy znaleźć bezpośrednie linki do opisów książek lub e-booków umożliwiających optymalne wykorzystanie tych programów.
Pozdrawiamy - redakcja :)
Ulepszenia w dziale Oprogramowanie na Mandrive
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego w naszym dziale Oprogramowanie na Mandrive wprowadziliśmy dodatkową informację w opisach programów z kategorii: Gry FPS, Gry MMORPG, Modelowanie 3D, Programy do projektowania w CAD oraz w opisach gier: Glest, Mega Glest, Zero-K, Spring, Racer, Torcs, Trigger Rally, Vdrift, Ultimate Stunts, GL-117, Flight Gear.


Mianowicie dodaliśmy tam informację o potrzebie konfiguracji karty graficznej zgodnie ze wskazówkami w dziale Konfiguracja Mandrivy (KROK2: KONFIGURACJA KARTY GRAFICZNEJ). Potrzeba ta wynika z faktu, że wszystkie te programy i gry wymagają w celu uruchomienia akceleracji 3D, którą uzyskuje się dopiero po odpowiednim skonfigurowaniu karty graficznej.
Pozdrawiamy - redakcja :)
Nowe grafiki i synchronizacja działów Mandrivy
Informacje adminaWitamy.


Dnia dzisiejszego przebudowaliśmy grafiki znajdujące się w panelu Mandriva, po lewej stronie. Zsynchronizowaliśmy je także z poszczególnymi działami, dzięki czemu informacje na temat systemu Mandriva zostały teraz zaprezentowane w lepszy sposób.


Ponadto w taki sposób zsynchronizowaliśmy same działy, że zaczynając od działu Linux, a kończąc na dziale Biblioteka Mandrivy, możemy w sposób logiczny przechodzić i cofać się pomiędzy następnymi działami (w taki sam sposób jaki są ułożone kolejno w panelu Mandriva zaczynając od góry do dołu).
Pozdrawiamy - redakcja :)
Festyn z okazji DNIA DZIECKA !!!
SzkołaWitamy.

Informujemy, że dnia jutrzejszego tj. 28.5.2011 (sobota) odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Festyn będzie trwał od 9:00 do 12:30. Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy i przybycie. Wszelkie informacje o dojazdach i odjazdach są umieszczone w gablotach w szkole. Można też spytać wychowawcę.

Zapraszamy nie tylko samych uczniów, ale i rodziców, ponieważ w trakcie festynu będą odbywać się zabawy i konkurencje dedykowane dla najmłodszych wraz z rodzicami.


Informujemy również, że jak co roku, i tym razem odbędzie się losowanie. Właściwie to kilka losowań nagród. Aby wziąć udział należy kupić (najlepiej jak najwięcej) losów w cenie 2 zł każdy. Wszyscy, który wezmą udział w losowaniu, będą mogli zdobyć liczne cenne nagrody w tym nagrodę główną, którą jest rower górski. Rower ten mogliście zobaczyć w naszym szkolnym holu. My prezentujemy go na poniższym zdjęciu.Pozdrawiamy - redakcja :)
Wyniki ogólne testu szóstoklasisty 2011
SzkołaWitamy.

Informujemy o tym, że do naszej szkoły przyszły wyniki testów szóstych klas. W poniższej tabeli prezentujemy te wyniki ze względu na klasy.
Klasa
Czytanie
Pisanie
Rozumowanie
Korzystanie z informacji
Wykorzystanie wiedzy
w praktyce
Razem
VI a
8,0
5,48
4,70
1,91
3,30
23,99
VI b
8,29
6,90
5,33
2,62
4,48
27,62
VI c
8,30
4,45
4,50
2,35
2,75
22,35
Szkoła ogółem:
8,20
5,61
4,84
2,29
3,51
24,45

Po więcej informacji prosimy zgłaszać się do wychowawców klas szóstych.Pozdrawiamy - redakcja :)
Przebudowa działów
Informacje adminaWitamy.


Dnia dzisiejszego przebudowaliśmy od podstaw dział Dystrybucje Linuxa. Przede wszystkim zmniejszyliśmy liczbę przedstawionych dystrybucji do 10 najbardziej popularnych według serwisu distrowatch.com (stan na 26.5.2011).

Ponadto przebudowaliśmy także Instalacja Mandrivy zmieniając przy okazji jego nazwę na Starter Mandrivy. Wiąże się to z chęcią opisania ogólnego schematu nie tylko samej instalacji, ale całego procesu jakim jest: zdobywanie płyty z systemem Mandriva, instalacja samego systemu, uruchomienie systemu oraz podstawy obsługi pulpitu Mandrivy.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Poprawki i przebudowa
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego przebudowaliśmy od podstaw dział Linux, dzięki czemu umieściliśmy w nim wszelkie posiadane przez nas informacje na temat systemu Linux. Dzięki temu przestaliśmy dzięki temu odwoływać do suchej definicji systemu Linux umieszczonej na wikipedii.

Na naszym Forum do poradnika Jak dodać nowe repozytoria na Mandrivie? dodaliśmy dodawanie polskich repozytoriów Mandrivy.

Oprócz wyżej wymienionych zmian - w związku ze zmianami jakie zauważyliśmy - przebudowaliśmy na naszym Forum poradnik pt.: Jak zainstalować program JDownloader?.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Strona 7 z 21 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,126,417 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl