Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Styczeń 19 2019 05:52:30
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Ukończenie prac nad Niezbędnikiem Studio
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego ukończyliśmy prace w naszym dziale Niezbędnik Mandrivy dotyczące tworzenia Niezbędnika Studio.

Jednocześnie też chcieliśmy poinformować o rozpoczęciu prac nad Niezbędnikiem Student.

W trakcie tworzenia kolejnych niezbędników w naszym dziale Niezbędnik Mandriva, wzbogaca się również nasz dział Biblioteka Mandrivy. W szczególności chodzi tutaj o sekcję Ebooki.
Nowymi pozycjami w tym dziale są:Pozdrawiamy - redakcja :)
Tworzymy nowy dział Niezbędnik Mandriva
Informacje adminaWitamy.Kierowani potrzebą, którą odczuwaliśmy już od dłuższego czasu, stworzenia działu ułatwiającego wybór najlepszego - naszym zdaniem - oprogramowania dla wszystkich użytkowników systemu Mandriva, postanowiliśmy utworzyć w dziale Oprogramowanie na Mandrive utworzyć odnośnik do działu Niezbędnik Mandriva.

Przez okres użytkowania systemu operacyjnego Windows XP mieliśmy okazję często sięgać po literaturę w postaci czasopisma Komputer Świat. Znajdywaliśmy tam wiele ciekawych programów i wskazówki ich obsługi.

Ostatnimi czasy także natknęliśmy się na dział Niezbędnik Linux na stronie http://www.mandriva.org.pl. W dziale tamtej strony jest wymienionych kilka przydatnych programów.

Naszym celem było jednak stworzenie oferty pozwalającej na dobór niezbędnego oprogramowania bez względu na to czy użytkownik jest pracownikiem biurowym, fotografem, programistą, webmasterem, graczem, czy też użytkownikiem który używa komputera w głównej mierze do oglądania filmów i muzyki.

Oprócz pomocy w postaci wyboru odpowiedniego oprogramowania w danym niezbędniku umieszczamy:

  • odnośniki do stron internetowych pomagających użytkownikom systemu Linux (w tym Mandrivy) w uzyskaniu pomocy w obsłudze danych programów czy też firm zajmujących się rozwojem systemu Linux w danej dziedzinie

  • odnośniki do poradników dostępnych w internecie pomagających użytkowanie wybranych w danym niezbędniku programów lub systemu Linux w danym kieurnku

  • odnośniki do książek, e-booków czy też czasopism umieszczonych w naszym dziale Biblioteka Mandrivy i związanych tematycznie z programami z danego niezbędnika lub zastosowaniem naszego systemu na płaszczyźnie danego niezbędnikaWszystkie te czynniki przyczyniły się do tego, że we wspomnianym - tytułowym - dziale Niezbędnik Mandriva mamy do wyboru kilkanaście "niezbędników". Są to:


Do dnia wczorajszego to znaczy do 20.07.2011 udało nam się utworzyć niezbędniki:


Z upływem czasu będziemy oczywiście uzupełniać oczywiście pozostałe niezbędniki. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Nowy dział "O nas"
Witamy.

Dzisiejszego wieczoru stworzyliśmy dział O nas. Dostęp do niego uzyskamy w panelu po prawej stronie na samej górze.

W dziale tym dowiemy się o tym kto i z jakich powodów tworzy stronę. Poznamy też cele jakie przyświecają naszej redakcji w tworzeniu strony. Dowiemy się tutaj jakiego oprogramowania używa się przy tworzeniu tej strony. Ponadto prezentujemy tam książki które pomogły nam w szczególności w przygodach z systemem Mandriva.

Znajdziemy tutaj również parametry techniczne sprzętu na którym na co dzień pracuje redakcja strony.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Poradnik dotyczący sprawdzenia jak sprawdzić akcelerację 3D na Mandrivie?
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejeszego stworzyliśmy poradnik pt.: "Jak sprawdzić akcelerację 3D na Mandrivie?". Poradnik ten pozwala na sprawdzenie czy instalacja sterowników do kart graficznych GeForce czy też Radeon przebiegła do końca dobrze (czasami Mandriva uruchamia się bezproblemowo, ale na przykład gry nie chcą się uruchomić).

Poradnik ten automatycznie dodaliśmy do poradników dotyczących instalacji sterowników do kart graficznych do ATI oraz sterowników do kart graficznych od NVIDII.

Ponadto link do tego poradnika umieściliśmy w naszym dziale Konfiguracja Mandrivy.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Nowy poradnik
Informacje adminaWitamy.
Rozbudowując system poradników na naszym Forum postanowiliśmy dzisiaj dodać poradnik pt.: "Jak nagrać płytę z danymi na Mandrivie?". Poradnik dotyczący prostej czynności.

Dzięki temu poradnikowi stworzymy w prosty sposób krok po kroku płytę z danymi.

W dalszym czasie dodamy poradniki jak stworzyć płytę AudioCD i VideoCD.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Dodatkowe materiały wideo dotyczące Mandrivy
Informacje adminaWitamy.

Wraz z rozwojem funkcjonalności naszej strony postanowiliśmy rozbudować jej funkcjonalność o materiały wideo będące wideotutorialami dotyczącami Mandrivy.

W ten sposób nasz dział Starter Mandrivy wzbogacił się o filmiki:


  • filmik prezentujący instalację systemu Mandriva (w wersji 2009):
  • filmik prezentujący uruchomienie systemu Mandriva (w wersji 2010):
  • filmik prezentujący sztuczki i podstawy obsługi pulpitu Mandrivy:


Ponadto na naszym Forum w poradniku pt.: "Jak instalować oprogramowanie na Mandrivie?" dodaliśmy odnośnik do wideotutoriala prezentującego schemat instalacji oprogramowania w systemie Mandriva za pomocą repozytoriów (1 METODA - KLIKNIĘĆ), który prezentujemy poniżej:

Pozdrawiamy - redakcja :)
Rozbudowa poradnika dotyczącego sterowników od NVIDII c.d.
Informacje adminaWitamy.


We wczorajszym newsie informowaliśmy Was o rozbudowie poradnika znajdującego się na naszym Forum dotyczącego instalacji sterowników do kart graficznych GeForce od firmy NVIDII.

Dzisiaj postanowiliśmy 'pociągnąć' ten temat w trochę inny sposób i w sekcji naszego Forum dotyczącego kart graficznych dołożyliśmy dwa nowe poradniki: "Jak odinstalować sterowniki do karty GeForce (NVIDIA) zainstalowane ze strony producenta?" oraz "Jak odinstalować sterowniki do karty GeForce (NVIDIA) zainstalowane z repozytoriów?", w których prezentujemy sposób odinstalowywania sterowników zarówno tych z repozytoriów jak i tych ze strony producenta.

Jednocześnie dowiązaliśmy te poradniki do ogólnego poradnika pt.: "Jak skonfigurować kartę graficzną od NVIDII?" dzięki czemu poradnik ten nabrał pełnej formy instruktażu na temat: Jak skonfigurować bezproblemowo kartę graficzną GeForce w systemie Mandriva?".Pozdrawiamy - redakcja :)
Rozbudowa poradnika dotyczącego sterowników od NVIDII
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego mieliśmy okazję wykorzystać samodzielnie w praktycznym zastosowaniu poradnik dotyczący instalacji sterowników do kart graficznych GeForce od firmy Nvidia umieszczony na naszym Forum.

Jak się okazało poradnik pt.: "Jak skonfigurować kartę graficzną od NVIDII?" jest napisany całkiem dobrze tylko jeśli chodzi o Sposób 1 instalacji tych sterowników z repozytoriów.

Kiedy jednak próbowaliśmy wykorzystać Sposób 2 dotyczący instalacji sterowników ściągniętych od producenta, natrafiliśmy na problem z którym spotkaliśmy się dawniej, ale o którym zapomnieliśmy w trakcie pisania tego poradnika.

Okazuje się bowiem, że instalację sterowników od producenta do kart graficznych GeForce trzeba wykonać bez włączonego trybu graficznego - czyli bez uruchomionego środowiska graficznego KDE.

Natychmiast poprawiliśmy te niedociągnięcie w poradniku i umieściliśmy pełną instrukcję przedstawiającą krok po kroku całą instalację.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Podsumowanie popularności z czerwca 2011
Informacje adminaWitamy.

W związku z brakiem czasu przez ostatni miesiąc na naszej stronie nie zmieniało się nic. Chcieliśmy zobaczyć przez to jak popularna jest nasza strona nawet bez zmian na niej.

I tak miesiąc maj zamknęliśmy licznikiem odwiedzin na liczbie 5446. W ostatni dzień czerwca licznik odwiedzin zamknął się na liczbie 6170 co dało wynik łączny w postaci 724 odwiedzin. Biorąc pod uwagę fakt, że miesiąc czerwiec ma 30 dni otrzymujemy wyniki 24 odwiedzin dziennie.

Cieszymy się z faktu, że nasza strona stała się w ten sposób stabilną stroną informacji o systemie Mandriva oraz matematyce i Szkole Podstawowej w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Wszystkim starym oraz nowym czytelnikom naszej strony bardzo dziękujemy za to że jesteście lub będziecie z nami i zachęcamy do odwiedzania częściej naszej strony, a także rozpowszechniania jej gdzie się tylko da.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Przebudowa kluczowego poradnika
Informacje adminaWitamy.

Dnia dzisiejszego - praktycznie przez cały dzisiejszy dzień - przebudowywaliśmy na naszym Forum poradnik pt.: Jak instalować oprogramowanie na Mandrive?.

Przebudowa działu wiązała się z chęcią jego ulepszenia oraz z faktem, że rozbudowany przez nas dział Oprogramowanie na Mandrive został rozbudowany do takich rozmiarów, że pozwalał na podanie przykładów programów dla każdej z opisywanych przez nas metod instalacji programów.

Umieszczenie tych przykładów pozwala nam na lepsze zaprezentowanie naszym czytelnikom w jaki sposób można dokonywać instalacji różnych programów w systemie Mandriva.

Tytuł samego newsa nie jest przypadkowy, ponieważ jak zauważyliśmy - na dzień 2.7.2011 - poradnik ten przeglądano 1304 razy co sprawia, że jest on najczęściej wykorzystywanym poradnikiem umieszczonym na naszym Forum.

Pozdrawiamy - redakcja :)
Nowe programy
Informacje adminaWitamy.


Dnia dzisiejszego w naszym dziale Oprogramowanie na Mandrive umieściliśmy opisy 4 nowych programów. Są to:

  • Yudit - edytor Unicode dla systemów z rodziny Linux

  • Moblin - środowisko graficzne przeznaczone w szczególności dla netbooków lub innych urządzeń multimedialnych o małej rozdzielczości ekranu

  • Galaxium - komunikator internetowych obsługujący IM

  • Kerkythea - program do renderingu przy realistycznym oświetleniu i właściwościach fizycznych
Pozdrawiamy - redakcja :)
Strona 6 z 21 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,127,456 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl