Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Styczeń 16 2019 01:22:59
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Zobacz Temat
Matematyka i Mandriva oraz Szkoła Podstawowa w Nowogrodzie Bobrzańskim | Mandriva Linux | Sprzęt i jego obsługa - karty sieciowe, modemy, routery itp.
Autor Poradnik: Jak słuchać stacji radiowych w internecie na Mandrivie?
tarzan1984
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 71
Data rejestracji: 21.11.09
Dodane dnia 18-07-2010 17:39
Witamy.

Słuchanie stacji radiowych w XXI-ym wieku nie wymaga już posiadania odbiornika radiowego, a co za tym idzie płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego za taki odbiornik. Dzisiaj wszystko jest zastąpione za pomocą internetu.

1. Słuchanie stacji radiowych przez program Amarok


Program Amarok jest domyślnie instalowanym odtwarzaczem muzycznym ze środowiskiem KDE. Aby jednak móc słuchać stacji radiowych przez ten odtwarzacz, w szczególności tych polskich trzeba zainstalować pakiet amarok-polish-streams. W tym celu przechodzimy do Konfiguracja komputera -> Zarządzanie oprogramowaniem -> Instalowanie i usuwanie oprogramowania . W polu Znajdź wpisujemy amarok-polish-streams i zatwierdzamy enterem. Po wyszukaniu zaznaczamy ptaszkiem nasz wybór przy nazwie tego pakietu. Na koniec dajem Zastosuj w prawym dolnym rogu i potwierdzamy ok. Po zainstalowaniu tego pakietu możemy zamknąć okno Konfiguracji komputera przez kliknięcie krzyżyka w prawym górnym rogu okna.
Uruchamiamy teraz program Amarok przechodząc do Menu -> Dźwięk -> Amarok. Po uruchomieniu programu w lewym górnym rogu pod znakami odtwarzania jest znaczek niebieski katalogu ze znaczkiem domu, klikamy na niego jeden raz lpm. Na liście która ukaże się nam pod spodem wybieramy Internet, a następnie Radio Poland - każdy jednym kliknięciem lpm.
Ujrzymy wtedy listę kategorii stacji radiowych dostępnych na liście. Aby zobaczyć poszczególne stacje radiowe wystarczy klikać na krzyżyki przy znakach katalogów, by zobaczyć jakie tam kryją się stacje. Jak już znajdziemy taką, która nas interesuje, wtedy klikamy na nazwę tej stacji 2 razy lpm i stacja zostanie dodana do listy odtwarzania po prawej stronie. Tam klikamy na nazwę naszej stacji 2 razy i radio po chwili buforowania powinno się uruchomić smiley


2. Słuchanie stacji radiowych dostępnych na konkretnych stronach internetowych z listami radii internetowych


Polecamy odwiedzenie takich stron jak:
http://my.opera.com/Ryszard/links/

Dostępne tam są wszelkie odmiany Eski. Wystarczy kliknąć lpm na link wybranego radia i ewentualnie kliknąć 2 razy na liście odtwarzania amaroka.
Ponadto godna polecenia i o wiele obszerniejsza strona ze stacjami radiowymi to:
http://radiotime.com/

Tutaj baza już jest na prawdę duża i pokaźna. Jedyny problem jaki może Was spotkać na tej stronie, to stacje, przy których nazwie zobaczysz napis (Możesz potrzebować odtwarzacza), wtedy może być problem. Ale nie ma się co martwić. Wystarczy napisać na forum, a na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie smiley


3. Odtwarzanie stacji radiowych ze stron internetowych samych stacji radiowych


Większość znanych stacji radiowych ma swoje strony internetowe, tak jak na przykład Radio Plus http://www.radioplus.pl/. Wystarczy odwiedzić stronę internetową naszego radia i - tak jak na w/w stronie - odnaleźć przycisk o nazwie Słuchaj radia online.

Czasami tak jak w przypadku Radia Kraków: http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/start?OpenDocument wymagane są konkretne odtwarzacze (w przypadku Radia Kraków jest to Xmss). Jednak nie ma się o co martwić , bo większość stacji radiowych obsłuży - instalowany wraz ze środowiskiem KDE - odtwarzacz Totem. Dlatego wystarczy po prostu kliknąć na dany link i jeśli pojawi się okno z wyborem czynności, to po prostu wybieramy Otwórz za pomocą i wybieramy Totem i dajemy ok.

Pozdrawiamy i życzymy miłego słuchania - redakcja smiley
Edytowane przez tarzan1984 dnia 18-07-2010 17:40
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,125,328 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl